La capatul drumului catre tine...ma vei gasi pe mine !

Bine ati venit !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

La capatul drumului catre tine...ma vei gasi pe mine !

Bine ati venit !

La capatul drumului catre tine...ma vei gasi pe mine !

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte

» Jurnal thats_life ( eddy)
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Lun Dec 15, 2014 1:35 am Scris de thats_life

» Suntem in aceeasi barca !
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Vin Dec 12, 2014 7:03 pm Scris de thats_life

» Despre Biblie !
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Mar Dec 02, 2014 11:55 am Scris de thats_life

» Omul in afara trupului
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Lun Aug 11, 2014 11:47 am Scris de thats_life

» Egoismul !
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Lun Iun 30, 2014 9:13 am Scris de thats_life

» BINELE SI RAUL SUNT EVALUATE DE ACTIUNILE INDIVIDULUI FATA DE SOCIETATE
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Sam Apr 12, 2014 11:20 am Scris de thats_life

» Despre iubire !
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Mar Feb 25, 2014 10:36 pm Scris de thats_life

» O singura inima,o singura minte.
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Mar Feb 04, 2014 8:08 pm Scris de thats_life

» Echilibru : Lumea materiala- Lumea spirituala
Nu spune NU dragostei !  Icon_minitime1Lun Ian 20, 2014 7:43 pm Scris de thats_life

Parteneri

forum gratuit



Conectare

Mi-am uitat parola


    Nu spune NU dragostei !

    thats_life
    thats_life
    Admin
    Admin


    Mesaje : 493
    Puncte : 784
    Reputatie : 18
    Data de inscriere : 12/07/2012
    Localizare : Daca ma cauti..ma vei gasi in inima ta !

    Nu spune NU dragostei !  Empty Nu spune NU dragostei !

    Mesaj Scris de thats_life Mar Noi 05, 2013 11:09 pm

    Nu spune NU dragostei !

    Daca vrei cu adevarat sa il iubesti pe Dumnezeu ,trebuie sa incepi prin a`i iubi pe semenii tai,deoarece ei iti sunt cei mai aproape.Si treptat undele iubirii tale se vor extinde. Dragostea este ca o pietricica pe care o arunci intr`un lac lnistit;se formeaza niste unde care incep a se extindevspre cele mai indepartate maluri.
    Prima data trebuie sa ii iubesti pe cei care iti sunt asemeni tie,pentru ca`i cunosti pentru ca cel putin fata de ei poti simti o anumita apropiere,puteti avea impreuna sentimentul `de acasa` .

    Abia apoi dragostea se poate extinde.
    Deci daca poti iubi oamenii au facut primul pas.

    Dar pe pamantul asta nefericit s-a intamplat contrariul . Oamenii il iubesc pe Dumnezeu si se ucid intre ei .
    De fapt spun ca dragostea lor pentru Dumnezeu este atat de mare incat trebuie sa ucida pentru ea.
    Crestinii omoara mahomedanii,mahomedanii omoara crestinii,hindusii omoara mahomedanii,mahomedanii omoara hindusii...etc ,pentru ca ei toti il iubesc pe Dumnezeu. In numele lui Dumnezeu ei omoare fiinte umane.

    Dumnezeii lor sunt falsi . Pentru ca daca ti-ai dat seama macar un pic,daca ai intrezarit macar ceea ce inseamna Dumnezeirea atunci vei iubi oamenii.Vei iubi animalele,vei iubi copacii,vei iubi pietrele...vei iubi !
    Dragostea va deveni starea ta naturala. Iar daca nu vei putea iubi oamenii...nu te amagi caci nici un templu ,nici o biserica nu te va putea ajuta.

    Poti sa ii spui NU lui Dumnezeu dar niciodata nu spune NU unei fiinte umane,pentru ca daca spui Nu unui om se blocheaza Calea; nu vei putea sa ajungi la dumnezeire vreodata. Spune nu Bisericilor,templelor,nu este nici o problema.
    Dar niciodata nu spune NU dragostei caci ea este templul adevarat. Toate celelalte temple,biserici,sunt doar monede false,imagini false,nu sunt autentice.

    Exista un singur templu autentic si acela este Dragostea.

    Nu spune nu Dragostei si astfel vei afla Dumnezeirea,nu se va putea ascunde pentru mult timp.

      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 8:18 pm